Liikenne ja aikataulut

Kauppatori - Vallisaari (Aava Lines)

Kauppatori - Vallisaari (JT-Line)

Suomen Saaristokuljetus

Suomen Saaristokuljetus Oy liikennöi Vallisaaren ja Isosaareen Kauppatorilta 4.5.-16.6. ja 17.8.-29.9. viikonloppuisin.

21.6.-11.8. liikennöinti joka päivä ma-su.

Saaristokuljetus Aikataulu 2019

Lue lisää ja osta liput

JT-Line

JT-Linen alukset liikennöivät aikataulunmukaista vesibussiliikennettä Kauppatorin Kolera-altaalta sekä Hakaniemestä Vallisaareen, Suomenlinnaan (Tykistölahteen ja Kuninkaanportille) ja Lonnaan 1.5.-30.9.2019

JT Aikataulu Vallisaari 1.5.-17.5.2019

JT Aikataulu Vallisaari 18.5.-18.8.2019

JT Aikataulu Vallisaari 19.8.-1.9.2019

JT Aikataulu Vallisaari 2.9.-15.9.2019

JT Aikataulu Vallisaari 16.9.-30.9.2019

JT Aikataulu Vallisaari-Hakaniemi 29.6.-11.8.2019

Lue lisää ja osta liput